fbpx
 

Blog

Професія світлодизайнера

Сучасний дизайнер має бути обізнаний в розробці важливої ділянки своєї багатогранної роботи – світлового дизайну. Світлодизайн порівняно молодий напрям у дизайнерській спеціальності. Він дозволяє за допомогою різноманітних світлових рішень досягти оптимального зорового комфорту і спирається на цілий ряд світлотехнічних параметрів, а саме: оптимальна освітленість, правильне відображення кольорів, гармонійний розподіл яскравості світла та тіней.

Основним інструментом світлодизайну, звісно, є світло, яке і створює певне враження про колір, простір, форму, фактуру предметів. При цьому світлодизайн покликаний одночасно вирішувати не лише естетичні, але і функціональні завдання залежно від призначення того чи іншого об’єкта: споруди, приміщення, предмета декору, природного середовища, ландшафту.

Таким чином, світловий дизайн – це створення багаторівневих систем з різноманітних освітлювальних джерел, які за допомогою світлового ефекту одночасно вирішують практично-функціональні та, естетично-емоційні завдання.

Світлодизайнер – це фахівець, який розробляє й проектує освітлення простору, в якому знаходиться людина, орієнтуючись на естетичну та практичну складову гармонійності композиції в дизайні інтер’єру чи ландшафту.

Важко знайти таку ділянку предметного світу, в якій освітлення не мало б істотного значення. Високопрофесійний світлодизайн, як частина сучасного мистецтва, створює красу й комфорт оточуючого середовища, сприяє доброму настрою і  допомагає сприймати світ у всій його красі.

Тому світлодизайнер, як чарівник – магією світла здобуває бажаного результату. А професія світлового дизайнера останнім часом відокремлюється і виступає як самостійна, окрема спеціальність в сфері дизайну. Вона набуває все більшої популярності, адже це цікава, престижна робота зі значним творчим потенціалом.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *