fbpx
 

Blog

Хто такий нотаріус?

Древня і разом з тим сучасна професія, якій непідвладний час. З давніх часів люди шанобливо ставились і ставляться до нотаріусів, бо їх робота вкрай необхідна. Мабуть не знайдеться людей, яким би не приходилось хоч раз звертатись до нотаріуса.
Перелік документів, що потребують нотаріального засвідчення, надзвичайно великий. Найбільш поширені, які на слуху в соціумі і які диктує нам саме життя, це – свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, заповіт, право на спадщину, договір дарування, довіреність, договір опіки, завірення копій різних документів та багато-багато інших правочинів.
Нотаріуси є державні і приватні. Та єднає їх те, що вони уповноважені державою на вчинення нотаріальних дій і засвідчення правочинів. Лише тоді документ набуває юридичної сили, коли нотаріус засвідчить його своїм підписом і печаткою. Почесна і поважна посада, яка відіграє провідну роль у суспільних правовідносинах.
Нотаріальна робота затребувана завжди. Багато людей потребують нотаріальних послуг і тому в кожній нотаріальній конторі завжди людно й виникають чималі черги. Мережа державних і приватних нотаріальних контор збільшується з кожним роком і зростає попит на цю благородну професію.
Щоб стати нотаріусом треба мати юридичну освіту.
Нотаріус, здійснюючи свої професійні обов’язки, підпорядковується тільки закону. Він має бути добросовісним і відповідальним. У присязі, яку складають нотаріуси вступаючи на посаду, зазначено, що нотаріус зобов’язується працювати чесно і сумлінно, згідно з законом і совістю, поважати права й законні інтереси громадян та організацій, зберігати професійну таємницю та берегти високе звання нотаріуса.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *